Wydarzenia:

Z kalendarza Seniora

06-06-2017


Powiększ zdjęcie

Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu  „Z Ochotą"  aktywnie i twórczo spędzali czas. I tak:

 • w styczniu w Bibliotece Publicznej Pod Skrzydłami przy ul. Grójeckiej 109 seniorzy wystawili jasełka pt. Betlejem jest w nas. Wśród gości był p. Krzysztof Kruk, zastępca burmistrza Dzielnicy Ochota; nie zabrakło też rodzin naszych Seniorów. Na widowni zasiadły dzieci z Przedszkola Integracyjnego Nr 314, uczestnicy Ośrodka Dziennego Pobytu i Rehabilitacji Społecznej Osób Niepełnosprawnych Stowarzyszenia Otwarte Drzwi oraz Środowiskowego Domu Samopomocy Pod Skrzydłami, członkowie Klubu Integracji Środowiskowej Relaks. Dołączyli także wychowankowie Schroniska dla Nieletnich Warszawa Okęcie, którzy pomagali nam przygotować przepiękną scenografię. Seniorzy - aktorzy zagrali wspaniale- udowodnili, że wiek nie jest przeszkodą w występowaniu na secnie.
 • w lutym do DDP przyszła grupa 5-ciolatków z zaprzyjaźnionego Przedszkola Integracyjnego nr 314, z występem z okazji Dnia Babci i Dziadka. Atmosfera tych międzypokoleniowych spotkań jest tak ciepła, że trudno nie oprzeć się wrażeniu, że Seniorów odwiedzają ich własne wnuczęta!
 • 5 lutego, jedna z naszych Seniorek czytała 5-ciolatkom z Przedszkola 314 wiersze Juliana Tuwima. Okazało się, że dzieci doskonale znają utwory tego poety, ale z przyjemnością wysłuchały ich raz jeszcze.
 • 7 lutego ruszył program Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia Dmuchawiec dla rodzin i opiekunów osób cierpiących na chorobę Alzheimera lub inne zespoły otępienne. Program przygotowała i prowadziła p. Monika Gaska, psycholog i pracownik socjalny DDP. Spotkania (pierwszy etap projektu) trwały do poł. kwietnia br.
 • 28 lutego odbył się u nas Bal Ostatkowy, podczas którego mieliśmy okazję nie tylko się wystroić w błyskotki, boa i garnitury, ale przede wszystkim potańczyć przy ulubionych piosenkach. Jak zawsze było też dużo konkursów i słodkości.
 • w marcu seniorzy z DDP Z Ochotą gościli uczniów z Zespołu Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych Nr 22, którzy w ramach praktyk, pod okiem swojego nauczyciela, wykonali nieodpłatne usługi fryzjerskie. To był miły początek obchodów Dnia Kobiet, choć strzyżeniu poddali się również panowie.
 • Z powitaniem wiosny łączy się zwyczaj palenia bądź topienia Marzanny. 21 marca tradycyjnie, wspólnie odpędziliśmy zimę. Po krótkim spacerze, w pierwszych promieniach wiosennego słońca, przystrojona przez nas Marzanna (po wypowiedzeniu tajemniczego zaklęcia!) została symbolicznie utopiona w stawie w Parku im. Zasława Malickiego. Pamiętaliśmy o przesądach i zwyczajach z tym związanych, wspominaliśmy jak obchodziło się ten dzień w czasach naszego dzieciństwa.
 • 23 marca oraz 12 kwietnia ponownie odwiedziły nas przedszkolaki. Tym razem grupy trzy- i czterolatków przyjechały ze swoimi występami z okazji powitania wiosny. Takie wydarzenia pomagają nam kształtować u dzieci szacunek wobec osób starszych; przy okazji: naszym Seniorom ta międzypokoleniowa integracja daje prawdziwą radość i wzruszenie!
 • w kwietniu kilkoro podopiecznych Domu Z Ochota wzięło udział w warsztacie zorganizowanym w Bibliotece Pod Skrzydłami przez trenerki z fundacji „Atalaya" pn. Miej zielone pojęcie.
 • 11 kwietnia w DDP Z Ochotą, na uroczystym śniadaniu wielkanocnym spotkali się Seniorzy oraz zaproszeni goście. Życzenia świąteczne złożyli uczestnikom p. Grzegorz Wysocki - wiceburmistrz Dzielnicy Ochota, p. Joanna Tymińska - zastępca dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota oraz p. Jolanta Adamczyk - rehabilitantka, która od wielu lat prowadzi gimnastykę profilaktyczną dla naszych Seniorów.
 • w maju br. W ramach programu Dmuchawiec - spotykała się grupa wsparcia opiekunów osób cierpiących na chorobę Alheimera. W każde wtorkowe popołudnie opiekunowie rozmawiali o problemach i doświadczeniach w opiece nad najbliższymi, którzy tracą pamięć.

[mp]

 

Kontakt

Adres ul. Przemyska 11
02-361 Warszawa

e-mail osrodek@opsochota.waw.pl
Fax 22 817 64 63

Sekretariat:
Telefon 22 822 11 24

Inspektor Ochrony Danych:

iod@opsochota.waw.pl
 
Pracownicy Socjalni:
Telefon 22 822 29 62
Telefon 22 822 23 36

Godziny pracy Ośrodka:

pn. - pt. godz. 8 - 16

Przyjęcia interesantów:

pn. godz. 8 - 18
wt. - pt. godz. 8 - 16

» Szczegółowe dane

Elektroniczna skrzynka podawcza
Osoby, posiadające certyfikowany podpis elektroniczny mogą w kontaktach z nami skorzystać z Elektronicznej Skrzynki Podawczej

Ustawa o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin Za życiem obowiązująca od początku 2017 r.  stwarza możliwość dodatkowej pomocy matce z ciężko chorym dzieckiem w postaci m.in.  wsparcia asystenta rodziny. Przypomnijmy, jakie formy wsparcie dla kobiet w  tak trudnej sytuacji życiowej stwarzają przepisy wprowadzone tą ustawą.

 

» Archiwum» Czytaj

Uczestniczymy w projektach:

obrazek

Porady prawne
Prawnik udziela porad we wtorki w godz. 14 – 16, po uprzednim skontaktowaniu się telefonicznym.
Urząd Miasta Warszawy Boris Centrum Wolontariatu Urząd Miasta Warszawy Stowarzyszenie Otwarte Drzwi